Kancelaria Prawna Capital Legal

Home > Kancelaria Prawna Capital Legal

Capital Legal

O kancelarii

Kancelarię Prawną Capital Legal stworzyliśmy poprzez połączenie naszych kompetencji zawodowych związanych z obsługą przedsiębiorców w różnych gałęziach prawa. Jesteśmy zespołem adwokatów i radców prawnych.  Posiadamy doświadczenie zawodowe w pracy zarówno z dużymi spółkami – liderami w swojej branży, w tym z spółkami Skarbu Państwa, z instytucjami samorządowymi, jak i z średnimi i małymi firmami oraz indywidualnymi przedsiębiorcami.

Kancelaria Prawna Capital Legal obsługuje przede wszystkim spółki działające w branży nieruchomości komercyjnych, służby zdrowia, IT oraz e-commerce.

kancelaria prawna Warszawa

Świadczymy usługi prawne na rzecz podmiotów startujących w przetargach publicznych, projektantów, deweloperów, wspólnot mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości komercyjnych. Niejednokrotnie działamy także na styku prawa prywatnego i publicznego, pomagamy wykonawcom układać relacje z sektorem publicznym.

Kancelaria świadczy usługi w języku polskim, angielskim, niemieckimi i rosyjskim.

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić i zapoznaj się z naszymi specjalizacjami w zakładce „usługi”.

kancelaria prawna Warszawa

Adwokat

Mateusz Radomyski

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, absolwent studiów prawniczych LLB na Coventry University w Wielkiej Brytanii (dyplom z wyróżnieniem), studiów LL.M. w obszarze międzynarodowego prawa gospodarczego na Vrije Universiteit Amsterdam w Holandii (dyplom cum laude) oraz studiów podyplomowych w zakresie prawa konkurencji na Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Przed stworzeniem Kancelarii Prawnej Capital Legal pracował między innymi w kancelariach Allen & Overy oraz Solivan.

W obszarze jego głównych specjalizacji znajduje się przede wszystkim prawo nieruchomości (zarówno w aspekcie komercyjnym jak i publicznoprawnym). Doradzał przy transakcjach dotyczących sprzedaży obiektów biurowych i centrów handlowych. Świadczył usługi prawne przy licznych projektach deweloperskich, budowach i komercjalizacjach nieruchomości. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu najemców i wynajmujących w sporach związanych z wykonywaniem umów najmu.

W ramach praktyki prawa karnego Kancelarii, adwokat Mateusz Radomyski reprezentuje również Klientów na wszystkich etapach postępowania karnego, w tym na etapie postępowania przygotowawczego (także postępowania aresztowe) i w postępowaniu sądowym. Występuje ponadto jako pełnomocnik pokrzywdzonych oraz  oskarżycieli posiłkowych (lub prywatnych).

Czytaj więcej
kancelaria prawna Warszawa

Radca prawny

Dominik Bala

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa zamówień publicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Przed rozpoczęciem współpracy w ramach Kancelarii Prawnej Capital Legal pracował na rzecz warszawskich kancelarii prawnych oraz jako tzw. prawnik wewnętrzny w spółkach prawa handlowego. Prowadził bieżącą obsługę prawną spółek i grup kapitałowych działających w sektorze medycznym i FMCG.

Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie spółek handlowych oraz w prawie kontraktowym. Radca prawny Dominik Bala wielokrotnie z powodzeniem reprezentował Klientów w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Doradza wykonawcom na wszystkich etapach postępowania o udzielenie zamówienia. Uczestniczy w tworzeniu dokumentacji przetargowych. Przygotowuje i negocjuje umowy wdrożeniowe, budowlane, inwestycyjne i in. Posiada znaczne doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z branży IT, budowlanej oraz medycznej. Prowadził obsługę prawną istotnych projektów infrastrukturalnych.

Czytaj więcej
kancelaria prawna Warszawa

Poznaj nas

Zespół kancelarii

Aby zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość i wszechstronność oferowanych usług, w niestandardowych i skomplikowanych transakcjach oraz w bieżącej obsłudze prawnej, bardzo często tworzymy dedykowane zespoły projektowe. Oferujemy wówczas nie tylko obsługę prawną na najwyższym poziomie, lecz również wsparcie w złożonych projektach wymagających pogłębionej analizy podatkowej, finansowej, czy dotyczącej postępowań upadłościowych.

Współpracujemy również z doświadczonymi ekspertami od RODO, biegłymi rewidentami, doradcami kredytowymi, biurami księgowymi oraz tłumaczami specjalizującymi się w obcojęzycznych tekstach prawniczych. Wierzymy, że dogłębne zrozumienie procesów biznesowych naszych Klientów pozwala nam świadczyć usługi prawne na najwyższym poziomie.

Czym sie kierujemy

Co nas wyróżnia?

1

Będziesz mógł zająć się swoim biznesem

Ty znasz się na biznesie, my znamy się na prawie. Nie zamierzamy uczyć Cię skomplikowanych konstrukcji cywilistycznych ani referować najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego. Nie wymagamy od Ciebie znajomości przepisów prawa. Pozostaw to nam – przecież po to właśnie jesteśmy. Wiemy jak cenny jest Twój czas i pieniądze. Jesteśmy świadomi, że jeśli chodzi o prawo, interesuje Cię wyłącznie rezultat, a nie droga do jego realizacji. Jeśli powierzysz nam swoją sprawę, gwarantujemy, że będziesz mógł zająć się swoim biznesem, a my będziemy wspierać Cię w tym, abyś robił to zgodnie z prawem. Przedstaw nam swój problem, a my zaproponujemy rozwiązanie. Twój sukces, to nasz sukces!

2

Będziemy ze sobą szczerzy

Nie będziemy jednak obiecywać zwycięstwa w każdej sprawie. Szczerość i otwarta komunikacja to dla nas podstawowe wartości. Zależy nam na Twoim zaufaniu, więc jeśli szanse na wygraną są niewielkie – powiemy Ci o tym wprost. Naszym celem nie jest obiecywanie niemożliwego. W sytuacji, gdy uznamy, że szanse na wygranie sprawy są minimalne, skoncentrujemy się na tym, by znaleźć rozwiązanie, które pozwoli zminimalizować Twoje straty.

3

Jesteśmy zaangażowani

Podchodzimy do naszej pracy z pełnym zaangażowaniem. Wiemy, jak ważne sprawy powierzają nam Klienci i jak istotne decyzje z nami konsultują. Przed wydaniem rekomendacji zawsze analizujemy wszystkie opcje i scenariusze. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, opracowujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania. Wiemy jednak, że przygotowanie prawnicze to nie wszystko. Staramy się poznać branżę, w której działasz i zrozumieć realia, w których funkcjonujesz, tak by być nie tylko Twoim pełnomocnikiem, ale też partnerem w biznesie.

4

Jesteśmy dyspozycyjni

To co łączy nas i Ciebie to prowadzenie biznesu – my również jesteśmy przedsiębiorcami. Zdajemy sobie sprawę, że własny biznes to nie praca od 9.00 do 17.00. Zostaniemy zatem po godzinach razem z Tobą. Wiemy, że w biznesie liczą się nie ci, którzy podejmują właściwe decyzje, ale ci, którzy te właściwe decyzje podejmują szybciej niż inni. W biznesie rzeczy ważne dzieją się zawsze tu i teraz. Chcemy zapewnić Ci poczucie, że możesz na nas zawsze polegać. Nie chcemy tworzyć barier w komunikacji. Masz problem? Skontaktuj się z nami. W każdym czasie.

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić - Zapoznaj się z naszymi specjalizacjami  Nasze usługi

kancelaria prawna Warszawa

Nasze biuro

Kancelaria Prawna Capital Legal zlokalizowana jest w Warszawie, przy ulicy Dąbrowieckiej 6b, w zabytkowej części Saskiej Kępy, niedaleko ulicy Francuskiej.