Aktualności kancelarii Capital Legal

Home > Aktualności > Sukces Kancelarii w sprawie o opóźnienie w realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego

Sukces Kancelarii w sprawie o opóźnienie w realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego

Miło nam poinformować, że postanowieniem z dnia 12 października 2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, Wydział XXV Cywilny, w sprawie o sygn. akt XXV Nc 107/22, oddalił zażalenie złożone przez pozwanego i utrzymał w mocy postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia do kwoty  102 984,80 zł wydane na rzecz Klientów Kancelarii.

Sprawa dotyczy roszczenia o żądanie kar umownych z tytułu opóźnienia po stronie dewelopera w przeniesieniu własności lokalu.

Na podstawie ww. postanowienia o zabezpieczeniu, komornik wykonał zabezpieczenie i zajął środki znajdujące się na rachunku bankowym dewelopera na czas trwania procesu sądowego do kwoty 102 984,80 zł.

Postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia jest kolejnym pozytywnym rozstrzygnięciem Sądu na rzecz naszych Klientów w procesach sądowych przeciwko deweloperom. W samym 2022 r. Kancelaria uzyskała orzeczenia zasądzające lub zabezpieczenia na rzecz Klientów na łączną kwotę ponad 1 mln zł.

Więcej informacji o dochodzeniu roszczeń od deweloperów z tytułu opóźnienia w przeniesieniu własności lokalu znajduje się w artykule „Niedotrzymanie terminu umowy deweloperskiej przez dewelopera”. Zapraszamy do zapoznania się z treścią publikacji.

 

Inne artykuły

Przeczytaj również

Kolejna wygrana Klienta przed Krajową Izbą Odwoławczą

Radca prawny Dominik Bala po raz kolejny z sukcesem reprezentował Klienta kancelarii w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą. Postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczyło świadczenia usług polegających na zapewnieniu systemu…

Czytaj więcej

Komentarz r. pr. Dominika Bali dla portalu Subiektywnie o Finansach na temat prowadzenia sprzedaży przez Internet

W grudniu 2020 roku radca prawny Dominik Bala miał przyjemność udzielić komentarzy portalowi subiektywnieofinansach.pl. Wypowiedź dotyczyła sposobu prowadzenia sprzedaży na odległość przez jeden ze sklepów jubilerskich. Dominik Bala analizował, czy podejście…

Czytaj więcej

Komentarz adw. Mateusza Radomyskiego dla Gazety Krakowskiej

Adwokat Mateusz Radomyski udzielił komentarza Gazecie Krakowskiej dotyczącego sporu miasta Krakowa z JTL Property Holdings Limited. Spór dotyczy kontrowersji związanych z oddaniem działki w centrum Krakowa w użytkowanie wieczyste w…

Czytaj więcej

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić - Zapoznaj się z naszymi specjalizacjami  Nasze usługi

kancelaria prawna Warszawa

Nasze biuro

Kancelaria Prawna Capital Legal zlokalizowana jest w Warszawie, przy ulicy Dąbrowieckiej 6b, w zabytkowej części Saskiej Kępy, niedaleko ulicy Francuskiej.