Aktualności kancelarii Capital Legal

Home > Aktualności > Sukces Kancelarii w sprawie o opóźnienie w realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego

Sukces Kancelarii w sprawie o opóźnienie w realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego

Miło nam poinformować, że postanowieniem z dnia 12 października 2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, Wydział XXV Cywilny, w sprawie o sygn. akt XXV Nc 107/22, oddalił zażalenie złożone przez pozwanego i utrzymał w mocy postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia do kwoty  102 984,80 zł wydane na rzecz Klientów Kancelarii.

Sprawa dotyczy roszczenia o żądanie kar umownych z tytułu opóźnienia po stronie dewelopera w przeniesieniu własności lokalu.

Na podstawie ww. postanowienia o zabezpieczeniu, komornik wykonał zabezpieczenie i zajął środki znajdujące się na rachunku bankowym dewelopera na czas trwania procesu sądowego do kwoty 102 984,80 zł.

Postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia jest kolejnym pozytywnym rozstrzygnięciem Sądu na rzecz naszych Klientów w procesach sądowych przeciwko deweloperom. W samym 2022 r. Kancelaria uzyskała orzeczenia zasądzające lub zabezpieczenia na rzecz Klientów na łączną kwotę ponad 1 mln zł.

Więcej informacji o dochodzeniu roszczeń od deweloperów z tytułu opóźnienia w przeniesieniu własności lokalu znajduje się w artykule „Niedotrzymanie terminu umowy deweloperskiej przez dewelopera”. Zapraszamy do zapoznania się z treścią publikacji.

 

Inne artykuły

Przeczytaj również

Komentarz adw. Mateusza Radomyskiego dla portalu Subiektywnie o Finansach odnośnie wyprowadzania pieniędzy z kont klientów banków metodą „SIM swap fraud”

Adwokat Mateusz Radomyski wypowiadał się na temat spraw związanych z wyprowadzaniem pieniędzy z kont klientów banków metodą „SIM swap fraud”, które w ostatnim czasie prowadzi Kancelaria Prawna Capital Legal. Proceder…

Czytaj więcej

Komentarz adwokata Mateusza Radomyskiego dla Business Insider Polska oraz Interia.pl.

Adwokat Mateusz Radomyski udzielił komentarza serwisowi https://mondaynews.pl/ dotyczącego pobierania przez zarządy wspólnot mieszkaniowych opłat za utrzymanie i administrowanie garaży podziemnych, które stanowią odrębne lokale. Komentarz został zacytowany w portalach ogólnoinformacyjnych,…

Czytaj więcej

Świadczyliśmy usługi prawne w innowacyjnym projekcie medycznym. Współpraca kancelarii z Medfellows Telemedycyna.

Kancelaria Prawna Capital Legal świadczyła kompleksowe usługi prawne w procesie tworzenia nowego centrum medycznego na polskim rynku medycznym – Medfellows Telemedycyna. Medfellows Telemedycyna to podmiot leczniczy, który prezentuje innowacyjne podejście…

Czytaj więcej

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić - Zapoznaj się z naszymi specjalizacjami  Nasze usługi

kancelaria prawna Warszawa

Nasze biuro

Kancelaria Prawna Capital Legal zlokalizowana jest w Warszawie, przy ulicy Dąbrowieckiej 6b, w zabytkowej części Saskiej Kępy, niedaleko ulicy Francuskiej.